Her Gün İçin? Daha İyi Uyumanıza Yardımcı Olmak İçin Bu Kılavuzu Hazırladık

Her Gün İçin? Daha İyi Uyumanıza Yardımcı Olmak İçin Bu Kılavuzu Hazırladık

Evde kalarak uzaktan çalışmanın birçok çalışan için norm haline gelmesi ile insanların iç mekanda her zamankinden çok daha fazla zaman geçirdiği aşikardır.

Bununla birlikte, uyku alışkanlıklarımız çarpıcı bir şekilde değişiyor.

Genellikle uykumuz daha iyi olmamıştır. Gündüz veya gece belirtisi olmadan bütün gün evde kalmak veya dışarıya bağlanmak, insanların ne zaman uyuyup ne zaman dinlenmesine karar vermesini zorlaştırmıştır.

Yine de korkmanıza gerek yok, bu kullanışlı kılavuz sayesinde sizi kısa sürede adapte edeceğiz.

Vücut Saatinin Çalışmasını Sağlayın

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bütün günü kapalı ortamda geçirdiğimizde, beynimizin yatma zamanının ne zaman olduğunu anlaması zorlaşır.

Çoğunlukla gündüz-gece değişmesine ve farklı duyuların günlük döngü ile nasıl etkileşim kurduğuna güveniriz.

Kapalı ortamdayken genellikle hepsini engelleriz.

Daha da kötüsü, akıllı telefonların, bilgisayarların ve televizyonların parlak ekranları genellikle beynimizin sürekli bir günlük döngü içinde olduğunu düşünmesini sağlar.

Bunu değiştirerek ilk adım atılır.

Başlangıçta zamanı takip etmekte zorlanıyorsanız, günlük programınızla ilgilenmeye başlayın ve günlük ritminizi sürdürmek için rutinleriniz olsun.

Örneğin: her gün aynı saatte kalkmak. Ne kadar süredir uyanık olduğunuza bağlı olarak, vücudunuz uykuya ihtiyaç duyduğunda doğal olarak zaman geçmesine büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Benzer şekilde, kendinizi dışarıdan çok izole buluyorsanız, iç mekanınızı daha çok dış dünya gibi yapın.

Elbette bu, oturma odanıza biraz çalı ve çimen koymanız gerektiği anlamına gelmiyor. Ancak akşam ışıklarınızı kısmak, daha iyi bir günlük ritim sağlamaya yardımcı olacak bir gece ortamını simüle etmenin harika bir yoludur.

Hatta, ışığı bloke edebilen ve gece boyunca kesintisiz bir uyku çekmenize yardımcı olan Dut İpeği Uyku Maskesi gibi bir uyku maskesi kullanarak daha iyi bir gece ortamı yaratabilirsiniz.

Dut İpeği Uyku Maskesi

Bazı Sağlıklı Uyku Alışkanlıklarını Devam Ettirin

Bazı Sağlıklı Uyku Alışkanlıklarını Devam Ettirin, uyku saatiniz civarında bazı alışkanlıkları devam ettirmek, genellikle zihninizin ve vücudunuzun uyumaya yeterince hazır olduğundan emin olmanın en iyi yoludur.

İnsanlar rutini sever ve alışkanlıklarını sürdürür, şüphesiz beyninizin belirli etkinlikleri veya görevleri tamamladığında bir sonraki adımda ne olacağını tahmin etmesini sağlar.

Yatmadan önce gevşemek harika bir örnektir, ekranlarınızı kapatmak ve görsel olarak uyarılmaktan uzak durmak, vücudunuzu uykuya hazırlamanın en iyi yoludur.

Uykuya dalmadan yaklaşık bir saat önce göz yorgunluğunu azaltmak çok önemlidir.

Bu yüzden, yatağınızdayken bir kitap veya dergi okuyun ve vücudunuzu biraz uyumaya hazır olması için ayarlayın.

Ayrıca iş ve atıştırmalık gibi her şeyi rahat yatağınıza taşımak cazip gelse de, çoğu zaman yatağınız ile gündüz aktiviteleriniz arasında net bir sınır olması çok daha iyidir.

Bunu yapmak, vücudunuzun uyumaktan başka bir şey yapmak istediğinize dair bir işaret olarak algılanmasına sebep olur. Bu karmaşıklık yaratır.

Bu ipuçlarını, Lushdream Akıllı Yastık veya Lushdream Ağır Örgü Battaniye gibi diğer ürünlerimizle birleştirmeyi deneyin, iyi bir gece uykusunun hemen hemen hiç de uzak olmadığını göreceksiniz.

ushdream Ağır Örgü Battaniye
Back to blog