Kargo ve İade

Kargo

Ülkenize ulaşması genellikle 7-21 iş günü sürmektedir, ancak bazı durumlarda teslimat ülkenizin gümrüklerine bağlı olarak gecikebilir.

Yürürlükteki gümrük vergileri, ithalat harçları, vergiler veya diğer ücretlerden Lushdream sorumlu değildir. Teslim alındığı anda kargonun reddedilmesi halinde dahi bu ücretlerden müşteri sorumludur.

İadeler

Politikamız 7 gün geçerlidir. Eğer teslimatın almanızın üzerinden 7 gün geçmişse ne yazık ki size bir iade veya değişim sunamayız.

Bir iade yapabilmek için ürününüzün kullanılmamış ve teslim aldığınızdaki aynı durumda olması gerekmektedir. Aynı zamanda orijinal ambalajında olmalıdır.

Birçok ürün tipi iadelere istisna olmaktadır. Gıda, çiçek, gazete veya dergi gibi bozulmaya elverişli ürünler iade edilemez. Ayrıca, mahrem veya hijyenik ürünler, tehlikeli maddeler veya yanıcı sıvı veya gazlar gibi ürünleri de kabul etmemekteyiz.

Diğer iade edilemeyen ürünler:

  • Hediye kartları
  • İndirilebilir yazılım ürünleri
  • Bazı sağlık ve kişisel bakım ürünleri

İadenizi tamamlamak için sizden bir fatura veya satın alma kanıtı talep ederiz.
Lütfen satın aldığınız ürünü üreticiye göndermeyiniz.

Sadece kısmi para iadesi yapılan belirli durumlar söz konusudur (geçerliyse)

  • Kullanıldığı bariz olan kitaplar
  • Açılmış olan CD, DVD, VHS teypleri, yazılımlar, video oyunları, kaset veya plaklar
  • Bizim hatamızdan kaynaklanmayan nedenlerle orijinal durumunda olmayan, hasarlı veya parçaları eksik ürünler
  • Teslimattan sonra 7 günden daha uzun sürede iade edilmiş olan ürünler

Para iadeleri (geçerliyse)

İade ettiğiniz ürün alındıktan ve kontrol edildikten sonra size iade ettiğiniz ürünü aldığımızı bildiren bir e-posta göndereceğiz.

Sizi ayrıca para iadenizin onaylanması veya reddedilmesi hakkında da bilgilendireceğiz. Teklifinizin onaylanması halinde iadeniz işleme alınır ve belirli bir süre içinde kredi kartınız ya da orijinal ödeme yönteminize bir kredi otomatik olarak uygulanır.

Gecikmiş veya kayıp para iadeleri (geçerliyse)

Henüz para iadesi almadıysanız öncelikle banka hesabınızı tekrar kontrol ediniz.
Daha sonra kredi kartı şirketiniz ile iletişime geçiniz, para iadenizin resmen gerçekleşmesi biraz zaman alabilir.

Daha sonra bankanızla iletişime geçiniz. Bir para iadesinin gerçekleşmesinden önce sıklıkla bir işlem süresi olmaktadır.

Eğer bu adımların tümünü gerçekleştirdiyseniz ve hala para iadenizi almadıysanız lütfen info@lushdreamtr.com adresinden bizimle iletişime geçiniz

İndirimli ürünler (geçerliyse)

Yalnızca normal fiyatlı ürünler iade edilebilir, ne yazık ki indirimli ürünler için para iadesi yapılmamaktadır.

Değişimler (geçerliyse)

Yalnızca defolu veya hasarlı ürünleri değiştiriyoruz. Eğer aynı ürünle değiştirmeniz gerekiyorsa info@lushdreamtr.com adresinden bizimle iletişime geçiniz

Hediyeler

Eğer ürün satın alındığı ve doğrudan size gönderildiği zaman hediye olarak işaretlenmişse, para iadeniz değerinde bir hediye kredisi alırsınız. İade edilen ürün alındığı zaman hediye sertifikası adresinize postalanır.

Eğer ürün satın alındığı zaman hediye olarak işaretlenmemişse veya hediyeyi veren kişi hediyeyi size daha sonra vermek üzere kendilerine kargolatmışsa para iadesini hediyeyi veren kişiye göndeririz ve o kişi sizin hediyeyi iade ettiğinizi öğrenir.

Kargo

Ürününüzü iade etmek için iade işleminin ayarlanması amacıyla info@lushdreamtr.com adresinden müşteri hizmetlerine e-posta göndermelisiniz.

Ürününüzü iade etmek için meydana gelen kargo maliyetlerini ödemekten siz sorumlu olursunuz. Kargo maliyetleri için para iadesi yapılmaz. Bir para iadesi almanız halinde iade kargo maliyeti bu para iadesinden düşülür.

Değiştirdiğiniz ürünün size ulaşması nerede yaşadığınıza bağlı olarak farklı süreler alacaktır.

66 üzeri değere sahip bir ürünü kargolatıyorsanız takip edilebilir bir kargo hizmeti kullanmak veya kargo sigortası satın almak isteyebilirsiniz. İade ettiğiniz ürünün elimize ulaşacağının garantisini veremeyiz.